Angajari

Eurolines Romania angajeaza:

Administrator Retea
Candidatul ideal:
Minim 1 an experienta in Helpdesk/suport IT
Limba engleza la nivel avansat reprezinta un avantaj
Cunostinte Microsoft Windows 7, Active Directory, Group Policy
Cunostinte generale VPN, DNS, DHCP, cablare structurata, routere wireless, switchuri cu management
Cunostinte Microsoft Office
Cunostinte generale administrare baze de date
Abilitatea de a lucra autonom
Abilitati de Time Management
Abilitati de comunicare si de lucru in echipa
Centrat pe rezolvarea problemelor
Persoana cu simt al responsabilitatii si cu initiativa
Capacitate de a lua decizii
Disponibilitate pentru deplasari in tara.
Permis auto, categoria B, minim 1 an.

Descrierea jobului:
Furnizeaza asistenta si suport pentru problemele IT&C, software si hardware
Redacteaza proceduri de utilizare / instruire pentru software si hardware
Instruieste utilizatorii in ceea ce priveste modul de utilizare a echipamentelor si serviciilor IT
Diagnosticheaza , instaleaza si repara echipamente IT din punct de vedere hardware si software
Instaleaza, testeaza si configureaza statiile noi de lucru
Mentine inventarul echipamentelor si al licentelor software
Indentifica si semnaleaza situatiile care cer interventie urgenta, remote sau local
Semnaleaza problemele recurente
Asigura suport in procesul de implementare a noilor aplicatii
Administreaza si intretine echipamentele de retea ale companiei.

Reprezentant vanzari RDT Media
CANDIDATUL IDEAL:
Candidatul va ocupa postul de Reprezentant Vanzari, direct subordonat Directorului General.
Studii superioare preferabil in Business sau Marketing.
Are experienta de cel putin 3 ani in vanzari B2B in domeniul IT, Electronics sau Telecom, reprezinta un avantaj.
Are experienta dovedita in cresterea vanzarilor
Detine cunostinte avansate de operare PC/Tableta
Permis de conducere categoria B – obligatoriu
Detinerea de automobil propriu – obligatoriu (se deconteaza cheltuielile legate de deplasarile la clienti)
Limba engleza minim nivel mediu
Persoana deschisa si motivata
Foarte bune abilitati de comunicare si empatie
Responsabil si creativ
Spirit antrprenorial
Organizat si orientat catre client
Va avea o conduita adecvatapromovarii imaginii si intereselor companiei
Pasionat de industria IT

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Va contacta clientii direct si indirect
Va intocmirea si prezenta oferte customizate
va negocia si incheia contracte comerciale
Va prezenta caracteristicile si avantajele produselor vandute
Va acorda consultanta clientilor in alegerea unei solutii optime care sa raspunda nevoilor lor
Va intocmi rapoartele solicitate
Realizarea obiectivelor de vanzare stabilite este o conditie

DESCRIEREA COMPANIEI: RDT
Media este membra a Grupului Eurolines, are sediul la Sibiu si ofera diverse solutii inteligente: mese tactile, vitrine interactive, folii inteligente, etc. Mai multe informatii gasiti pe site-ul nostru ( www.inovi.ro ).
Eurolines Romania reprezinta cea mai mare retea de agentii de turism din Romania cu 78 de birouri deschise in tara si 7 in strainatate. Principalele domenii de activitate sunt transportul regulat de persoane si turismul, la care se adauga activitati de taxi, rent a car, imobiliare, leasing de autocare, curierat rapid, transport de marfa, servicii IT si de amenajari interioare.